خرید زمین

زندگی شهرنشینی و نقل و مکان از خانه های قدیمی حیاط دار به آپارتمان های نقلی و کوچک ، دیگر به مانند سابق ، صفای زندگی در حیاط و در کنار حوضچه و باغچه را برای ما تداعی نمی کند. در این بین هر کس به دنبال رسیدن به آرامش و ایجاد آسایش برای افراد خانواده خود می باشد . از این رو سعی می نماید که با جمع کردن اندک سرمایه ای ، ملک و یا ویلایی را در یکی از بهترین مناطق کشور خریداری نماید. شمال کشور به دلیل برخورداری از آب و هوایی سالم و تازه ، ما را از هوای آلوده تهران و برخی از شهرهای بزرگ صنعتی خلاصی می دهد. از این رو می توان شمال را بهترین مکان به لحاظ سرمایه گذاری در نظر گرفت. اما آنچه که آمارها نشان می دهد ، خرید ملک و یا ویلا در شمال با توجه به افزایش نرخ تورم، سرسام آور بوده و بسیار هم گران می باشد. اما در کنار خرید ویلا ، خرید زمین در شمال به مراتب از قیمت معقول تری برخوردار می باشد.

با خرید زمین در شمال می توانیم علاوه بر آنکه سرمایه خود را هدفمند و اقتصادی تر پس انداز کنیم با هدف ساخت و ساز ملک و یا ویلایی دلخواه در درون آن ، به افزایش سرمایه خود نیز کمک شایانی کرده باشیم.

خرید زمین در شمالخرید زمین در شمال


آیا بهترین روش سرمایه گذاری ، خرید زمین در شمال می باشد؟


 

 

خرید زمین در شمال با هدف ساخت ویلا

خرید زمین در شمال یک روش سرمایه گذاری هدفمند می باشد. اما اینکه چه مکان و یا منطقه ای را برای این سرمایه گذاری هدفمند ، انتخاب نماییم از نکات بسیار مهم در تصمیم گیری ما می باشد. همانطور که بیان شد ، شمال از موقعیت گردشگری و تفریحی بسیار عالی برخوردار می باشد. همچنان که سالانه خیل سفرهای نوروزی و یا تعطیلات آخر هفته به این خطه از کشور رو به گسترش می باشد. اما مازندران در بین استان های شمالی یکی از بهترین گزینه ها جهت سرمایه گذاری از طریق خرید زمین و یا خرید ویلا در شمال می باشد. برخورداری از امکانات رفاهی ، تفریحی ، گردشگری و توریست پذیر بودن این استان ، سبب شهرت و معروفیت آن گشته است. همچنین برخورداری این استان از مناظر بکر و دست نخورده جنگل های همیشه بهار در کنار تالاب ها و آبشارهای بسیار حیرت انگیزش هر یک از شهرهای این استان را زبانزد عام و خاص نموده است. شهرهایی همچون رامسر ، نوشهر ، محمود آباد ، بابل ، آمُل ، بابلسر و ... از جمله زیباترین و بهترین مکان ها از لحاظ خرید زمین در شمال برای سرمایه گذاری می باشند.

در حقیقت می بایست بیان نمود که خرید زمین در شمال یکی از بهترین روش های کسب درآمد می باشد. همچنین اگر شما از سرمایه کافی جهت ساخت و ساز در زمین خود برخوردار می باشید ، می توانید با توجه به نوع کاربری مسکونی زمین تان ، اقدام به ساخت و ساز در آن نمایید و سرمایه خود را دو الی سه برابر ممکن افزایش دهید. همچنین اگر حتی نوع کاربری زمین تان هم کشاورزی و یا باغی باشد هم می توانید از طریق کاشت محصولات متنوع در آن کسب درآمد نمایید.

خرید زمین با هدف ساخت و سازخرید زمین با هدف ساخت و ساز

 


 

خرید ویلا در شمال و هزینه‌های بعد از آن‌


 

 

 

اما اگر هدف اصلی تان از خرید زمین در شمال ساخت ویلا در آن می باشد ، می توان گفت که در شمال انواع ویلا با توجه به مکان قرار گرفتن زمین تان وجود دارد. اگر زمین تان در کنار ساحل و یا جنگل و یا در حومه شهر واقع شده باشد ، می توانید ویلا ساحلی و یا ویلا جنگلی را در آن بنا سازید. همچنین برخی از سرمایه گذاران کار را تا حدود زیادی برای خریداران ویلا آسان نموده اند . آنها ساخت و ساز ویلا به صورت شهرکی را در شمال گسترش داده اند. می توان گفت که خرید ویلا شهرکی در شمال به مراتب ارزان تر از خرید ویلای جنگلی و یا ساحلی مستقل می باشد.

 

انتخاب مشاورین املاک مناسب و با تجربه

خرید زمین در شمال به مانند خرید ویلا در شمال آسان و راحت نمی باشد. مخصوصاً که خرید زمین می بایست با احتیاط و با کسب اطلاعات دقیق و جامع از چگونگی قرار گرفتن موقعیت زمین ، میزان بازدهی زمین در سال های آینده و همچنین توجه به نوع کاربری زمین در زمان خرید آن توجه نمود. از این رو نیازمند برخورداری از وجود فرد و یا افرادی متخصص و با تجربه در این راه می باشد که کمک کننده از جهت خرید زمینی با کیفیت و همچنین راهنمای مناسبی که چه زمانی اقدام به خرید زمین نماییم ، می باشد. هر چند اگر شما از اطلاعات درست و دقیقی در خصوص چگونگی خرید زمین در مناطق شمالی برخوردار می باشید اما در هر حال وجود یک مشاور املاک مطمئن و با تجربه در حین خرید زمین را بسیار الزامی می باشد.  مشاور آگاه و متخصص از اطلاعات جامع و کاملی در خصوص قیمت زمین ، ارزش و میزان سرمایه گذاری زمین ، امکان پیشرفت زمین در سال های بعد ، مناسب بودن موقعیت مکانی زمین و ... برخوردار می باشد .

سرمایه گذاری با خرید زمینسرمایه گذاری با خرید زمین

 

این نکته نیز بسیار مهم می باشد که اگر خودتان به دنبال ساخت و ساز بر روی زمین تان می باشید ، حتما، می بایست زمینی را انتخاب نمایید که دسترسی مناسبی به فروشگاه ، جاده اصلی و امکانات رفاهی شهری داشته باشد . از این رو وجود یک مشاور آگاه و مطلع می تواند چراغ راهنمایی برای شما باشد. مشاور می تواند شما را راهنمایی نماید که آیا با ساخت و ساز در این قطعه زمین ، سود آور قابل توجه ای نصیب تان خواهد شد ؟ آیا با سرمایه گذاری بر روی زمین ، می توانید در چند سال بعد نتیجه مطلوبی از آن بدست آورید؟ دانستن این اطلاعات در کنار برنامه ریزی دقیق و کمک گرفتن از یک مشاور املاک مطمئن  همچون " غزال ملک" می تواند راهگشای مناسبی برای شما باشد.