خرید زمین به صورت اقساطی

نرخ روز افزون تورم و گرانی سرسام آور اقتصادی سبب گشته است که مردم به فکر سرمایه گذاری از طریق خرید زمین و یا خرید ویلا در شمال باشند. چرا که از گذشته تا به امروز سرمایه گذاری بر روی زمین و یا ملک ، سودآور بوده و همچنین با گذشت زمان نیز بر ارزش آن افزوده خواهد شد. اما همانطور که مستحضر می باشید خرید ملک و یا ویلا در شمال بسیار گران قیمت می باشد . چرا که رشد روز افزون ساخت و ساز ویلا و افزایش متقاضی جهت خرید ملک و یا ویلا در شمال بسیار رو به گسترش می باشد. از این رو این امر بر قیمت خرید و فروش زمین و یا ویلا تاثیر مستقیمی گذاشته است. اما در کنار خرید ویلا ، خرید زمین به نسبت بسیار به صرفه تر و به لحاظ اقتصادی مناسب تر می باشد . همچنین وجود و برخورداری از خرید اقساطی زمین در شمال این امکان را در دسترس عموم قرار می دهد که با سرمایه و بودجه اندک نیز بتوانند اقدام به خرید زمین در شمال نمایند.

خرید زمین در شمال نه تنها جزء سرمایه گذاری های پر منفعت ، قلمداد می شود بلکه خرید زمین در منطقه ای خوش آب و هوا همچون شمال کشور می تواند بر ارزش و سودآوری آن نیز دو چندان بیافزاید. اگر چه قیمت خرید ویلا در شمال بسیار گران می باشد اما این بالا بودن قیمت به اندازه گران بودن ملک در شهرهای صنعتی و تجاری بزرگ همچون تهران و یا مشهد نمی رسد. اما آنچه که تجربه نشان داده است ، سرمایه گذاری با خرید زمین و یا ملک بهترین روش جهت افزایش سرمایه اولیه و دستیابی به سودی کلان در سال های آینده می باشد. اگر چه سرمایه گذاری در بخش مسکن نیازمند بودجه و سرمایه ی زیادی می طلبد اما می توان با گرفتن وام و پرداخت اقساطی آن ، نا ممکن را ممکن نمود. خرید اقساطی زمین در شمال یکی از روش های مناسب جهت زمین دار شدن می باشد.

خرید زمین خوش نقشه در شمالخرید زمین خوش نقشه در شمال


آیا بهترین روش سرمایه گذاری ، خرید زمین در شمال می باشد؟


 

 

خرید اقساطی زمین در شمال از طریق دریافت وام بانکی

جهت خانه دار شدن و یا خرید ویلا ، خریدار می بایست از طریق دریافت وام از بانک مسکن ، نیاز خود را ارتقاء دهد. بانک مسکن با توجه به میزان وام خریدار ، مسیر های دریافت وام را هموار می سازد. همچنین جهت خرید اقساطی زمین در شمال و یا خرید اقساطی ویلا ، بانک مسکن، تسهیلات لازم جهت خرید را در اختیار مشتری قرار می دهد.

اما نکات مهمی جهت دریافت وام برای خرید اقساطی زمین در شمال وجود دارد . مثلاً همه شعبات بانک مسکن در شمال نمی توانند به یک اندازه وام پرداخت نمایند. هریک از شعبات با توجه به میزان سرمایه و اندوخته شعبه خود ، می تواند مبلغی را جهت وام به خریدار زمین ، پرداخت نماید. همچنین مبلغ دریافت وام برای همه افراد جویای وام یکسان نخواهد بود. کسانی که برای بار نخست اقدام به در یافت وام می نمایند با کسانی که بار دوم و یا سوم است که خواهان دریافت وام می باشند . همچنین علاوه بر آنکه در صورت تکمیل بودن مدارک ، زودتر وام را دریافت می نمایند ، مبلغی هم که جهت دریافت وام می گیرند نیز به مراتب بیشتر از دیگران خواهد بود.

 

اما جهت دریافت وام مسکن از طریق بانک می بایست مراحلی را قبل از دریافت وام طی نمود که به شرح ذیل می باشد :

از زمان اقدام جهت دریافت وام بانکی تا گذراندن مراحل استعلام و آوردن مدارک و اسناد مربوط به خرید زمین و یا ملک در نزد بانک ، یک پروسه زمانی طول خواهد کشید.

ابتدا خریدار می بایست این اطمینان را از بانک عامل دریافت کند که صد در صد به زمین خریداری شده وی وام تعلق خواهد گرفت. سپس بعد از حاصل شدن اطمینان از بانک ، اقدام به یافتن زمین با توجه به میزان سرمایه نقدی که دارد ، می کند. سپس بعد از آنکه زمین مورد نظر خود را انتخاب نمود و بر سر قیمت آن نیز با فروشنده به نتیجه رسید ، می بایست اصل تمامی مدارک خرید زمین را به بانک ارجاع دهد. در این  فاصله بانک نیز تمامی استعلام های لازم همچون میزان گردش حساب خریدار زمین ، میزان اعتبار حساب بانکی وی ، نداشتن هیچ گونه چک برگشتی و یا اقساط عقب مانده وی را مورد کارشناسی قرار می دهد .

خرید اقساطی زمین در شمالخرید اقساطی زمین در شمال

 

 سپس خریدار با آوردن اصل مدارک و اسناد زمین در نزد بانک ، کارشناس بانک هم ارزش زمین را به لحاظ موقعیت مکانی و متراژ آن مورد واکاوی و بررسی دقیق قرار می دهد. در صورتی که قیمت کارشناسی بانک از میزان نرخ قیمت فروشنده که بر روی زمین تعیین کرده است ، پایین تر باشد، خریدار خود مکلف می باشد که ما به التفاوت مبلغ زمین را پرداخت نماید.

سپس بانک بعد از اطمینان از سلامت مشتری خود به لحاظ اعتبار بانکی ، وام زمین پرداخت می نماید. اما آنچه که بسیار مهم می باشد آن است که تا زمان اخذ پرداخت کلیه وام مربوط به زمین ، اصل سند زمین در گرو بانک خواهد بود. در حقیقت زمین تحت رهن بانک می باشد.

 

فرآیند سختی ها و مشکلات در خصوص چگونگی خرید اقساطی زمین در شمال

یکی از مهمترین مشکلات و درد سر های خرید اقساطی زمین در شمال از طریق دریافت وام بانکی ، باز پرداخت آن در سر موعد مقرر می باشد.  هر گونه دیر کرد و یا تاخیر در پرداخت اقساط وام ، نه تنها خریدار متحمل پرداخت جریمه سنگین خواهد شد بلکه هر سال نیز ، مبلغ سود پرداختی وام هم افزایش خواهد یافت. از این رو با توجه به شرایط و فشارهای اقتصادی کشور و مشکلات ناشی از آن در صورت امکان باز پرداخت به موقع وام ، اقدام به گرفتن وام نمایید. 

خرید وام دار زمین در شمالخرید وام دار زمین در شمال

 


 

نکات مهم در خصوص خرید و فروش زمین های وقفی


 

 

 

همچنین یکی از درد سر های خرید اقساطی زمین در شمال آن است که خریدار در هر صورتی که نتواند از شرایط و چگونگی باز پرداخت وام بانکی زمین خود بر آید ، فروشنده زمین نیز متحمل خسارات جبران ناپذیری خواهد شد. یعنی هم خریدار و هم فروشنده نه تنها سودی از زمین نصیب شان نخواهد شد بلکه مبلغ بسیاری هم مقروض به بانک خواهند بود. . بانک نیز در هر زمان می تواند اقدام به فروش زمین نماید. بنابراین از طریق گذاشتن یک مزایده عمومی با قیمت کارشناسی که خود تعیین می کند ، اقدام به فروش زمین می نماید . اما این در صورتی می باشد که خریدار و فروشنده همچنان می بایست قسط سود زمین مذکور را پرداخت نمایند ، چرا که به بانک مقروض می باشند.

 

تشخیص زمان مناسب جهت خرید زمین در شمال

جهت خرید زمین مناسب با قیمت و موقعیت مکانی مناسب ، نیازمند توجه به مقوله زمان بندی مناسب می باشید. اینکه در هر زمان اقدام به خرید زمین و یا ملک در شمال نمایید ، می تواند سبب گردد که آن را گران تر بخرید. بهترین زمان جهت خرید زمین در شمال ، مربوط به زمانی می باشد که خرید و فروش زمین و یا ملک به حالت راکد در آمده باشد. این اتفاق هم زمانی رخ می دهد که بازار مسکن به علت تورم و شرایط بد اقتصادی و همچنین افزایش عرضه بیش از حد زمین در شمال ، مشتری و یا خریدار به اندازه کافی نداشته باشد. بنابراین بهترین زمان ممکن جهت اقدام به خرید زمین می باشد.

خرید زمین در شمال کشورخرید زمین در شمال کشور

 

البته زمان مناسب جهت خرید زمین را می توان از طریق " غزال ملک" هم پیگیری نمود. مشاورین املاک که خود در منطقه حضور دارند کاملاً به شرایط آماری  بازار خرید و فروش زمین و یا ملک واقف می باشند. از این رو می توان با انتخاب یکی از بهترین مشاورین املاک در منطقه شمال ، از طریق آنها وارد معامله و مذاکره شد.