خرید زمین در شمال با هدف اقتصادی

امروزه بسیاری از افراد با پس انداز نمودن مبلغی از سرمایه خود قصد دارند که آن را در زمینه مناسبی سرمایه گذاری نمایند تا بعد از مدتی به سود بسیار خوبی دست یابند. اینکه از طریق خرید زمین در شمال می توان به سود و سرمایه خوبی دست یافت ، یکی از روش های مطمئن اما تا حدودی ریسک پذیر در خرید زمین می باشد . داشتن زمین و یا خرید زمین در شمال در قبال خرید ویلا و یا ملک در شمال می تواند به لحاظ اقتصادی به صرفه تر باشد . چرا که قیمت زمین به مراتب ارزان تر از قیمت خرید یک ویلا با تمامی امکانات مجهز در شمال می باشد . اما برای آن که از خرید زمین ، سرمایه خوبی نصیب تان شود می بایست به یک سری از قواعد و نکات دقیق در زمینه خرید زمین توجه نمود.

 یکی از مهمترین نکات توجه به موقعیت مکانی زمین می باشد . مازندران به لحاظ برخورداری از موقعیت توریستی و گردش پذیری سبب شده است که خیل عظیمی از مسافرین از اقصی نقاط کشور بدان رهسپار شوند. در نتیجه ، این امر سبب گشته است که بر میزان ارزش ویلا و حتی زمین در این خطه سر سبز بیشتر هر استان دیگری افزایش یابد. به طور کل آنچه که شهرهای شمالی را نسبت به دیگر شهرهای ایران ، توریست پذیر تر نموده است ، برخورداری از آب و هوایی مطبوع ، طبیعت بکر و دلچسب ، بهره مند بودن از دریا و جنگل ... می باشد . همچنین در کنار این مناظر طبیعی ، برخورداری از آبشارها ، تالاب ها ، اماکن تاریخی و فرهنگی و ... بیشتر سبب جلب توجه مردم قرار گرفته است .

بنابراین مردمی که جهت گشت و گذار به این خطه پهناور سرازیر می شوند ، خواهان داشتن ملکی برای خود و اطرافیانشان می باشند . از این رو در شمال ، خرید ویلا و یا خرید زمین بسیار رو به افزایش می باشد . بنابراین هر کسی متناسب با میزان سرمایه و بودجه خود می تواند یکی از موارد سرمایه گذاری در شمال را انتخاب نمایید.

خرید زمین در شمالخرید زمین در شمال


آیا بهترین روش سرمایه گذاری ، خرید زمین در شمال می باشد؟


 

 

خرید زمین با هدف سرمایه گذاری سودمند و پر منفعت

خرید زمین در شمال یکی از بهترین و موثرترین روش ها جهت سرمایه گذاری می باشد . کما اینکه مازندران به لحاظ موقعیت ، توریست پذیر بودن ، برخورداری از آب و هوایی سالم و تمیز در کنار موارد ذکر شده می تواند یکی از انتخاب های اصلی جهت خرید زمین در شمال به حساب آید. لذا بسیاری از خریداران با اهداف مختلفی اقدام به خرید زمین در شمال می نمایند . برخی تمایل دارند با همان سرمایه ای که در طی چند سال ذخیره نموده اند ، قطعه زمینی خریده و پس از چند سال بدون آن که فعالیت خاصی بر روی آن انجام داده باشند ، در زمانی که به مرحله سود دهی رسید آن را به قیمت بسیار مناسبی بفروشند. اما برخی نیز با هدف ساخت و ساز ویلا مطابق با سلیقه و الگوی خود ، اقدام به خرید زمین در شمال می نمایند . این روش علاوه بر آنکه هم محلی ثابت جهت تفریح و گذراندن ایام فراغت برای اهالی خانواده خواهد بود به مرور زمان نیز بر ارزش دارایی آن نیز افزوده تر خواهد شد.

همانطور که بیان گردید ، مازندران به لحاظ برخورداری از امتیازات فراوان ، انواع زمین های متنوع نیز در آن فراوان می باشد. وجود زمین ساحلی ، زمین جنگلی ، زمین های شهرکی ، زمین روستایی ، زمین کشاورزی و یا باغی در آن زیاد می باشد. که با اقدام به خرید هر یک از این زمین ها می توان ویلایی باب سلیقه خود در آن ساخت و یا حرفه و پیشه کشاورزی و یا باغبانی را در آن اجرا نمود.

خرید زمین با انواع کاربری های متفاوت در شمالخرید زمین با انواع کاربری های متفاوت در شمال


نکات مهم در خصوص خرید و فروش زمین های وقفی


 

 

اما آنچه که از همه مهمتر می باشد آن است که قیمت زمین ساحلی و جنگلی نسبت به دیگر زمین های واقع در شمال گران تر و با ارزش تر به حساب می آیند. چرا که طالب این نوع زمین ها در شمال بسیار بیشتر می باشد.

در خصوص خرید زمین ساحلی می بایست گفت که به دلیل نزدیک بودن آن به دریا و برخورداری از امکانات ساحلی، بیشتر مورد توجه و پسند مخاطبان می باشد . همچنین در صورت اقدام به ساخت و ساز ویلا در این گونه زمین ها ، می بایست از بهترین مصالح و با کیفیت ترین عایق بندی ها استفاده نمود . چرا که هوای شرجی ساحلی ، نزدیکی ویلا به دریا ، رطوبت بالا و حاصلخیز بودن زمین سبب می شود که مصالح گران قیمت در ساخت ویلای ساحلی به کار رود.

اما در مقایسه با زمین ساحلی ، زمین های جنگلی که در میان کوهپایه ها و در نزدیکی به جنگل های همیشه سر سبز شمال وجود دارند به مراتب ارزان تر می باشند. ساخت و ساز ویلا در زمین های جنگلی در حقیقت رویایی است که با هیچ منظره و یا آلبوم عکسی قابل قیاس و تشابه نمی باشد. اما به دلیل نزدیک بودن این نوع از ویلاها به جنگل و فاصله داشتن آنها با شهر و امکانات رفاهی شهری و همچنین دسترسی به جاده اصلی ، قیمت آنها به مراتب ارزان تر از قیمت ویلای ساحلی می باشد . اما به هر حال خرید زمین جنگلی هم سودآور خواهد بود.

خرید زمین با اهداف اقتصادیخرید زمین با اهداف اقتصادی

 

انتخاب مشاور املاک، جهت همفکری و مشورت گرفتن برای خرید زمین در شمال

وجود فردی متخصص که از دانش و مهارت کافی جهت انتخاب بهترین زمین چه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین دسترسی داشتن به امکانات رفاهی در شمال بسیار ضروری و الزامی می باشد. در حقیقت برخورداری از یک مشاور املاک زبده ، نوعی تضمین جهت سرمایه گذاری شما بر روی خرید زمین در شمال می باشد. هر چقدر هم که فردی متخصص و خبره باشید و در طول زندگی خرید و فروش های متعددی انجام داده باشید در هر صورت جهت خرید زمین در شمال نیازمند به یک مشاور کارآزموده را دارید. در حقیقت با انتخاب یک مشاور املاک مطمئن؛ همچون " غزال ملک" می توانید این امید را داشته باشید که زمینی با بهترین شرایط و در بهترین موقعیت در مازندران را انتخاب نمایید.